ESKA OKNA z Morawicy dołączyła do elitarnego grona Gazel Biznesu, czyli najbardziej dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw. Ranking Gazel Biznesu 2015 został jak co roku opracowany przez redakcję dziennika „Puls Biznesu”.

W rankingu województwa świętokrzyskiego na liście elitarnego grona Gazel Biznesu znalazło się 66 firm. Miło nam poinformować, że wśród wyróżnionych tym jakże prestiżowym tytułem, przyznawanym corocznie przez redakcję „Pulsu Biznesu”, jest fima z siedzibą na terenie Gminy Morawica. Na 47 pozycji tej listy znalazła się firma ESKA OKNA producent stolarki aluminiowej , drewnianej i PVC.

Według „Pulsu Biznesu” – Gazela Biznesu to małej i średniej wielkości firma, która dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi potrafi z powodzeniem konkurować nawet ze znacznie większymi od siebie podmiotami. Ten prestiżowy tytuł przyznaje się dla tych firm, które na przestrzeni ostatnich trzech lat systematycznie zwiększały swoje przychody i ani razu nie odnotowały w tym czasie strat.

W każdej edycji rankingu badane są wyniki firmy za pełne trzy poprzedzające lata. W bieżącej edycji weryfikowane były wyniki osiągnięte w okresie 2012, 2013 i 2014. O tytuł Gazeli Biznesu 2015 mogła ubiegać się firma, która rozpoczęła działalność przed rokiem 2012 i prowadzi ją nieprzerwanie do dziś, w roku bazowym 2012 przychody ze sprzedaży mieściły się w przedziale pomiędzy 3 a 200 mln złotych, w latach 2012-2014 z roku na rok odnotowywała wzrost przychodów ze sprzedaży, w latach 2012-2014 ani razu nie odnotowała straty, umożliwiła analizę swoich wyników finansowych przynajmniej z trzech badanych lat. O miejscu firmy na liście rankingowej zadecydował wyrażony w procentach przyrost obrotów, osiągnięty w ciągu trzech badanych lat (2014 vs. 2012).

Warto podkreślić, że Gazele Biznesu to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień biznesowych w naszym kraju.

Formularz kontaktowy

Napisz do nas