Ewa Sierzputowska właściciel firmy ESKA OKNA z Morawicy woj. świętokrzyskie w gronie laureatek „ Kobieta Branży Stolarki 2017 ”

Informator Branżowy Stolarka VIP oraz Agencja Marketingowa GEC Consulting, wyróżniły „Kobiety Branży Stolarki”. Celem było wyłonienie i nagrodzenie przedsiębiorczych, odważnych i wpływowych kobiet w sektorze stolarki w Polsce , które przyczyniły się do rozwoju firmy oraz pełnią istotną rolę w branży.

W dniu 22.02.2016 roku na zamku w Gniewie odbyła się uroczysta GALA STOLARKI VIP i wręczenie nagród „Kobiety Branży Stolarki 2017 ”

Ewa Sierzputowska właściciel firmy ESKA OKNA z Morawicy woj. świętokrzyskie znalazła się w gronie sześciu kobiet z Polski nagrodzonych statuetką „ Kobieta Branży Stolarki 2017 ”

Nagrody dla wyróżnionych kobiet z branży stolarki wręczył wiceminister Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa Kazimierz Smoliński oraz prezes portalu Stolarka VIP Grzegorz Cendrowski.

Kobiety Branży Stolarki – Najlepsze są wśród nas!

Branża stolarki to okna, drzwi, bramy, montaż – to także kurz, bałagan, maszyny, cegły i wiertarki. Gdzie w tym stricte męskim świecie jest miejsce dla kobiety? Wydawałoby się, że nie ma go zbyt wiele. Pomimo tego, że stolarka jest zdominowana przez mężczyzn, to kobiet w branży jest coraz więcej. Płeć piękna skutecznie umacnia swoją pozycję w branży budowlanej. Z roku na rok, zwiększa się ilość zatrudnianych w sektorze budownictwa kobiet. Z przeprowadzonych w 2014r. badań wynika, że kobiety stanowią 7,7% zatrudnionych w polskiej budowlance. Czy to mało, czy dużo? Raczej wciąż mało, szczególnie porównując z innymi krajami europejskimi. Liderami w odsetku zatrudniania kobiet w sektorze budowlanym są Norwegia (35 proc.), Dania (25 proc.), Wielka Brytania (20 proc.) czy Szwecja (18 proc.). Warto wspomnieć o działaniach zapoczątkowanych przez kraje, które zdecydowanie dominują w tej kategorii, a mianowicie Wielkiej Brytanii czy Norwegii, która w 2003r. wprowadziła rozporządzenie, według którego kobiety mają docelowo reprezentować 40 proc. pracowników sektora budowlanego. Zdaniem specjalistów liczba polskich kobiet w branży będzie się systematycznie zwiększać, nastąpi wyrównanie współczynnika zatrudnionych kobiet i mężczyzn.

Ewa Sierzputowska składając podziękowania zwróciła szczególną uwagę na fakt , że nagroda „ Kobieta Branży Stolarki 2017 ” jaką otrzymała za całokształt działalności i długoletnią ciężką pracę w sektorze stolarki budowlanej jest owocem pracy całego zespołu kobiet i mężczyzn zatrudnionych w firmie ESKA OKNA.

Formularz kontaktowy

Napisz do nas